Ewa Wachowicz&Klaudia Cierniak-Kożuch - Wulkaniczna Korona Ziemi

Do sięgnięcia po tytuł Wulkanicznej Korony Ziemi został im jeden, ostatni już szczyt. Ten najbardziej niedostępny, trudny i odległy - Mount Sidley (4285 m n.p.m)  leżący na Antarktydzie. Mają za sobą wspinaczkę na najwyższy wulkan świata - Ojos del Salado, o wysokości, bagatela - 6893 m n.p.m. Klaudia Cierniak-Kożuch i Ewa Wachowicz dokonały tego w tym roku. Poprzednie wejścia na wulkany miały miejsce m.in w Iranie, Australii i Afryce.

Jak zdobywa się wulkany, walczy z własnymi słabościami i co czuje się, gdy stopa dotyka szczytu - Ewa i Klaudia opowiedzą podczas slajdowiska na Bocheńskim Festiwalu Na Świat - Korony Ziemi. Nie możecie tego przegapić!

 Ewa Wachowicz- prezenterka i producentka telewizyjna, była Miss Polonia, znana z programów kulinarnych ( "Ewa Gotuje"), jurorka polskiej edycji Top Chef, autorka książek kulinarnych. Miłośniczka podróży, uczestniczka górskich wypraw trekkingowych i wspinaczkowych

Klaudia Cierniak-Kożuch- lekarz, laryngolog dziecięcy. Pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Od kilkunastu lat z równą pasją leczy i operuje małych pacjentów jak i zdobywa górskie szczyty.

Od 2012 roku wspólnie realizują Projekt Korony Wulkanów Ziemi- mają na swoim koncie  sześć zdobytych  szczytów.