Bogusław Szymański - Kajakiem przez Kanion Kolorado!

Jeśliby spytać kajakarzy górskich na świecie jakich 10 rzek lub odcinków rzek jest najważniejszych w tej dyscyplinie na Ziemi, rzek najlepszych, najciekawszych i najbardziej pożądanych  - większość na pewno wymieniłaby wśród nich – rzekę Kolorado i jej Wielki Kanion.

Niby sam środek Stanów Zjednoczonych, a jednak to prawie 500 km dzikiej rzeki w kanionie o głębokości ponad kilometr, bez dróg, bez internetu, bez zasięgu telefonów komórkowych, bez mieszkańców, bez śmieci….. Do tego jest to rzeka wielkości Wisły, niekiedy z falami jak na morzu w czasie sztormu.

Tam właśnie wybrała się grupa kajakarzy z Polski i w 16 dni niemal bez kontaktu z cywilizacją – spłynęła całość. Wśród nich dwóch mieszkańców Bochni!

Bogusław Szymański – Członek Honorowy Klubu „Bystrze” z Krakowa, kajakarz górski w od prawie 30 lat. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej (górnictwo i geologia)

Uczestnik wypraw kajakowych i wyjazdów na rzeki  Australii, Ameryki, Nepalu, Albanii, Grecji, Francji, Szwajarii, Austrii i wielu innych. Mieszka w Bochni razem z żoną, córką, psem, dwoma kotami i żółwiem.
Od wiosny do jesieni najbardziej lubi kajakarstwo, najlepiej górskie, zimą najbardziej narciarstwo skiturowe, a ogólnie tzw. outdoor czyli wszystko co na zewnątrz – jeśli rowerem to przez las, jeśli kajakiem to na dzikiej rzece, jeśli na nartach to z dala od wyciągów……. jeśli spać to najlepiej pod gwiazdami.