Kamil Iwankiewicz - Nurkowa Korona Ziemi

Sam o sobie mówi - "nie jestem bohaterem, tylko chłopakiem z odmrożoną gębą". Dla nas jest bohaterem, a to co robi - nurkowanie w górskich szczelinach na wysokości kilku tysięcy metrów, jest jednym z najbardziej ekstremalnych zajęć na świecie. W wywiadzie dla Gazeta.pl Kamil mówił - "Właściwie nie ma na ten temat informacji. Od początku robiliśmy doświadczenia na własnych ciałach. To jeden wielki eksperyment". 

Podczas swojego slajdowiska na Festiwalu Na Świat - Korony Ziemi w Bochni, Kamil Iwankiewicz opowie o projekcie Korony Jezior Ziemi; czyli o nurkowaniu w 7 najwyżej położonych jeziorach na 7 kontynentach świata. Niezwykle trudnym, wyczerpującym i ryzykowym przedsięwzięciu. Jak wygląda ekstremalny, podwodny świat? Dowiemy się już 24 września!

Kamil Iwankiewicz - Politolog, doktor nauk ekonomicznych, grotołaz, alpinista. Organizator wypraw górskich m. in. w Pamir, Kaukaz, Tien-Szan. Instruktor nurkowania, specjalista w nurkowaniu głębinowym i jaskiniowym. Rekordzista świata w nurkowaniu wysokogórskim. Współtwórca pionierskiego projektu "Korona Jezior Ziemi".