Eliza i Paweł Pyciak - Motocyklowa Wyprawa Marzeń... czyli Wietnam w 3222 km!

 

W myśl ich zasady, że "nie można zaplanować przygody"; spakowani w niewielkie plecaki, bez przewodników ani map, z biletami w dłoniach zjawili się rok temu na lotnisku i polecieli ponad 8000 km od domu, do Wietnamu - żeby przeżyć jak sami mówią - "przygodę swojego życia". I tym właśnie była ich szalona podróż, pachnąca kawą, owocami dżakfruta i... spalinami wielu milionów skuterów, które są symbolem Wietnamu i do których dołączyli się na miesiąc; przejeżdżając ten kraj z północy na południe. W tym roku chcą kontynuować swoją azjatycką przygodę na dwóch kółkach. Tym razem będzie to Kambodża, ale jak zwykle - nic nie planują...

Jak smakuje Wietnam? Jak wygląda tradycyjne wietnamskie wesele? Który z Polaków wpisał się w historię tego kraju? W jaki sposób wietnamczycy świętują Boże Narodzenie? O tym i o wielu innych ciekawostkach opowiedzą nam w cyklu "Bocheńskie Perły w Koronie"!

 

 

 

 

  Eliza i Paweł Pyciak - bocheńskie małżeństwo podróżników. Mają na swoim koncie motocyklowe wyprawy po Europie, wyprawy off-roadowe po Bałkanach, azjatyckie wojaże. Ich pasja stała się równocześnie sposobem na życie. Paweł jest przewodnikiem oraz organizatorem wypraw off-roadowych w kraju jak i za granicą. Eliza jest fotografem, a relacje podróżnicze jej pióra przeczytać można było m.in w miesięczniku "Podróże". O przygodzie w Wietnamie opowiadała w cyklu "Podróże z pasją" w TVN24 BiS.